| Costyn330 a întrebat:

Salutare,am si eu o problema la un seat leon 1m 1.6 16v 2003, am bagat un obd elm327 si nu imi da curent in el deloc, nu il citeste, stie cineva de la ce poate fi? Pe alta masina functioneaza, numai pe asta nu vrea ...Chiar nu stiu ce sa ii fac

2 răspunsuri:
| Gligore2000 a răspuns:

ELM327 este cea mai ieftina pocnitoare chinezeasca si iti poate face mai multe probleme.
Daca o arunci esti mai castigat.
Masina ta este prea veche pentru elm.
Merge cu VCDS deoarece accepta si protocoale mai vechi de comunicare.

| rareseell a răspuns:

Pai cred ca este destul de logic, port ul unde intra obd ul este ars, cel mai probabil, va trebui sa schimbi portul ca sa ti mearga. alta problema nu vad daca zici ca obd ul functioneaza la alte masini