| Petre_Daniel_2002 a întrebat:

Salutare am si eu un aparat de sudura si nu sudeaza bine are patru trepte si nu merge pliscane si merge doar cu electrozi de doi jumate, are 20 A, daca ai desfac carcasa si ma uit pe butonul de trepte imi scrie ca poate scoate si 380 v.Ma poate ajuta cineva za imi zica cum sa al fac sa sudeze mai bine va rog frumos?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca se alimenteaza la 220 V cum crezi ca scoate 380 V? Electrozii pot fi si uzi de ti se pare ca nu sudeaza bine. Ce electrozi folosesti? Supertit?

| Petre_Daniel_2002 explică (pentru darrio2007):

Da electrozi supertit folosesc dar ai tin si pe soba 30 min si tot la fel face

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

20A e aparat de pirogravat nu de sudura. Pentru sudura iti trebuie cca 40A / mm de electrod. Adica electrod de 2, 5 ai nevoie de min 100 A - 380 ala e o intrare nu iesire. Daca e traf merge numai cu supertit fin ( verde ).