| mariusrocstar a întrebat:

mi-am cumparat un aparat de sudura, de tip transformator. lematec ls114 modelu are 40 pana la 140 de amperi sa nu uit sa spun.ca produsul este secand hand.si sudeaza aproximativ 6-8 electrozi si se opreste. atat sudeaza la prima repriza apoi il las 10 minute la 2-3 electrozi cu pauza de 10 minute se opreste, cum as putea sa-l fac. sa nu se mai opreasca exista vreo varianta daca as bobina secundarul cu fir mai gros sar mai opri m-ar ajuta o explicatie astept.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica declanseaza si se opreste de tot? se incalzeste tare? are releu?