| IeremiaAlin68 a întrebat:

Salutare,am un Audi a4 b5 din 98, 1.9D si azi am observat o problema si anume, la viteza de 180km/h,viteza maxima de alfel, am aproape 4000 de ture,desi acum vreo doua luni, dupa ce a fost schimbat setul de ambreiaj ajungea cam la maxim 3300 de ture la viteza asta.Ce poate sa fie?

1 răspuns:
| debro1 a răspuns:

Din cate vad e cam vechi, fara suparare.
Ai verificat daca aceasta diferenta/problema este si atunci cand stai pe loc? Adica sa ai o turatie mai mare ca inainte
Niste cauze ar putea fi:
1. Bujiile neperformante
2. Poate ceva scurgeri
3.Probleme la carburator
4.Injector de combustibil murdar
5.Filtru de aer infundat
Recomand o vizita la mecanic daca se intampla acest lucru de mult timp.