| lamasanustefan a întrebat:

Bună ziua. Am o Lancia Y 1.2 1997(un fel de Fiat Punto) și nu mai pornește.
Adică când învârt cheia se aprind martorii în bord și merg și restul de chestii.
Dar când încerc să o pornesc, nu se aude nimic.
Cineva mi-a recomandat să o împing în treapta a 2-a de viteză și după sa o pornesc din ambreiaj si cheie.
Și a pornit.
Care ar putea fi problema si cum sa o remediez?

Răspuns Câştigător
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Bate usor in electromotor si vezi poate merge. Oricum daca zici ca se aprind martorii si dai la cheie si nu o ia vezi electromotorul

| lamasanustefan explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

La Lancia, unde se află Electromotoru?

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru lamasanustefan):

Habar nu am dar am aceeași problema pe un Opel asta caravana și de asta am zis

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Demaror decedat. Vinde-o (la progr. rabla), iți faci un bine!

| lamasanustefan explică (pentru sierra1):

Nu o dau. In Aprilie se fac 5 ani de când o am.
E o amintire de la cineva, care e mort acum

| sierra1 a răspuns (pentru lamasanustefan):

Tu să fii sănătos că mașina...

| romeo78 a răspuns:

Mergeți la un service Fiat și cereți ajutorul, dacă această mașină reprezintă o situație deosebită.
Este Fiat sub caroserie.