| mgtow a întrebat:

Salutare, anul viitor mama mea vrea sa-mi faca cadou o masina si m-a intrebat ce model vreau (i-am zis un ford focus compact cu 3 usi), am cautat preturile dar pe site-ul principal ford din Romania nu apar. Eu masina o voi folosi pentru servici si cumparaturi (nu sunt genul de om care merge la chefuri sau sa scoata parasute la plimbare) mi-ar veni bine pe benzina cu un motor mic ca sa fie consum redus mai ales iarna nu vor fi probleme la pornire cum se intampla la cele diesel. http://i.imgur.com/vlAAW.jpg - http://i.imgur.com/0Ndd2.jpg mai vreau sa imi spuneti ce pret are (modelul masini e ala verde normal nu RS si cu farurile fordului albastru).

19 răspunsuri:
| FPI a răspuns:

Daca tot vrei sa dai atatia bani pe o masina(pentru prima masina ii mult) iti recomand din suflet Mitsubishi Lancer Sportback 1.8 Di-D iti garantez eu ca nu are probleme cu pornire nici pe departe cine te-a mintit ca diesel-urile pornesc rau?

| mgtow explică (pentru FPI):

E normal ca masinile cu motorizare diesel nu fac compresie buna pe timp de iarna ceea ce dificulta la pornire (aia da dupa vreo 4 - 5 ani apar efectele) si m-am lamurit pana la urma de pret ajunge la 13.000€ pe benzina cu motor 1.5 doar nu-s vitezoman disperat.

| FPI a răspuns (pentru mgtow):

Si pana la urma ce vrei sa iti iei?

| mgtow explică (pentru FPI):

Din pacate modelul acela nu il mai fabrica din anul 2011 si raman cu un ford fiesta de 3 usi, daca noul focus avea 3 usi il luam dar eu vreau masina mica cu 3 usi si fiesta e destul de faina.

| FPI a răspuns (pentru mgtow):

Tu stii banii tai sunt faci ce vrei eu unul sunt de parerea ca pana in 25-30k iei masina second abia de acolo iei una noua la 15000 iti un second adevarat din 2006-2007 dar na ce ii nou ii nou nu poti zice nimic numai ca nu poti avea pretentii la dotarihappy

| mgtow explică (pentru FPI):

Asa e, dar am ramas cu gura cascata cand mi-a zis maicamea atunci cand esti acasa iti trebuie masina si iti cumpar eu una zi-mi ce model vrei (imi placea focusul dar cum nu e aleg fiesta) daca era km 0 era buna si asa dar ea vrea sa fie noua atunci asa sa fie.

| FPI a răspuns (pentru mgtow):

Uite am studiat piata si am mai gasit ceva modele(eu sunt fan japoneze 100%:))
Fiat Grande Puncto
http://www.automarket.ro/masini-noi/fiat/grande-punto-1540/
Seat Ibiza Sport Coupe
http://www.automarket.ro/masini-noi/seat/ibiza-sportcoupe-2010-612/
Kia Pro_cee'd
http://www.automarket.ro/masini-noi/kia/proceed-1363/
Citroen DS4 ii in 4 usi da mi se pare exeptional cu toate ca nu imi place francezele de fel!
http://www.automarket.ro/masini-noi/citroen/ds4-1498/

| FPI a răspuns (pentru mgtow):

Si inca una superba:)
Volvo C30
http://www.automarket.ro/......catii.html

| mgtow explică (pentru FPI):

Ms dar eu fan volvo si masini cu 4 usi sa nu aud de ele, tin cont ca eu nu am de gand sa am o familie si raman singur toata viata mi se potriveste o masina mica, ford fiesta se adapteaza numai bine la cerintele mele asta e: http://www.google.es/......tp?/imgres

| FPI a răspuns (pentru mgtow):

Tu stii eu doar ti-am aratat cam ce ii pe piata in momentul de fata dar cum se spune si ii foarte adevarat "gusturile nu se discuta" asta ii clar eu daca as face o lista cu masinile europene Volvo ar fi clar in fruntea listeihappy dar cum ti-am mai zis eu sunt fan japoneze pe viata sunt prea buni fata de restul respect pentru eihappy

| mgtow explică (pentru FPI):

Tu esti fata sau baiat? Mie imi plac mai mult BMW-urile dar daca am ocazia din partea mamei mele masina nu o pun la datorie mare pentru ca si ea vrea sa isi faca viata ca orice om. Macar am ales o masina frumoasa pentru mine.

| FPI a răspuns (pentru mgtow):

Sunt baiat de ce? sa te mai intreb ceva Renault Megane Coupe ai vazut?

| mgtow explică (pentru FPI):

Intrebam, la ce raspunsuri ai dat aici cu Buna la inceput credeam ca esti de sex feminin, l-am vazut dar nu e asa reusit.

| FPI a răspuns (pentru mgtow):

N-am inteles ce ai vrut sa zici cu bunathinking sincer eu nu mi-as lua masina in 2 usi, eu ce vreau sa-mi iau ii un Lexus IS 200 din "98-"00happy

| FPI a răspuns:

Pana la urma ce ti-ai luat Ford Fiesta?

| mgtow explică (pentru BIS99):

Apar numai variantele de 5 si 4 usi nu modelul care il vreau eu, mersi oricum pentru lista.

| BIS99 a răspuns (pentru mgtow):

Am găsit, 16.500 $.