| flaviuss04 a întrebat:

Salutare, aseară am avut un mic "accident" cu motocicleta.
M-am dezechilibrat și am căzut cu ea pe o parte, în timp ce cădea am încercat sa o țin dar m-a tras prea tare de mana și am simțit cum ma lovește un fel de crampă la umăr.
Pot sa mișc mana dar ma doare puțin umarul. Ceva asemănător am mai pățit și la ski la genunchi dar mi-a trecut durerea pana la urma și nu a fost nimic grav.

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

In teorie ai o mica intindere, sau o mica ruptura de muschi, sau vreo luxatie care se va vindeca in cateva zile cu repaus al umarului respectiv. Daca te duci la medic, nu le spune ca ai cazut cu motocicleta, inventeaza altceva. Mai nou, sunt obligati sa cheme politia si daca ai cazut de pe bicicleta si te duci la spital sa te panseze. Se considera accident rurier.

3 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Pare rău pentru tine. Fii mai atent pe viitor

| iulia0514 a răspuns:

Du-te la medic noi nu avem de unde ști dacă o să-ți treacă sau nu

| Scorillo a răspuns:

Cand "cade" motocicleta invata sa-i dai drumul. Fierul se repara, mana mai greu. Treuie sa mergi (evental la urgenta) sa te vada un ortoped daca durerea persista. Poate sa nu fie nimic sau poate fi o disjunctie claviculara dar mai bine sa stai linistit