| sm3agle a întrebat:

Aseara am avut un accident cu un scuter Si nu prea am patin nimic nu imi place la spital am rani usoare pe corp julituri ....in fn m-am ridicat de acolo am simtit ca mana stangta ma doare dar foarte putin..si m-am ridicat am stat putin si m-am pus pe scuter si am plecat acasa deci nu era nimic grav dupa vreo 2h mana stanga ma durea mai tare pot sa o misc pot sa misc degetele dar nu pot sa o indrept prea tare ca ma doare si nici sa o indoi tare ma doare de la inchetura de la cot.mi sa mai intamplat si mi.a trecut ce recomandati sa merg la spital?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Florennce a răspuns:

Ai putea merge la spital deoarece se poate agrava. Ai o luxatie sau o rupere de ligamente. Pune-ti GHEATA sau niste comprese reci si tine zona afectata cat mai sus. Ai grija ca compresele sa nu le ti prea mult, ci cat ai nevoie pentru a-ti ameliora durerea. Vezi sa nu cumva sa-ti fortezi bratul prea mult.
Si eu repet, ar fi bine sa te duci la doctor pentru ca nu stii sigur ce s-a intamplat si nu stii daca se poate agrava sau nu.
O zi buna! Sanatate!

1 răspuns:
| Aflorin a răspuns:

Stii,s-ar putea sa ai o entorsa la cot care se rezolva cu 2 saptamani de ghips