| Crush247 a întrebat:

Astazi am fost surprins de o camera de la cnadnr fara rovinieta (aproximativ ora 23 ), iar la un interval de maxim 10 minute am oprit la un peco si mi-am facut una.
La ce trebuie sa ma astept?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu exista un termen de 24 de ore pentru plata rovinietei. Ea trebuie facuta pana la ora 24 si este valabila. Avand in vedere ca era ora 23 si dupa cateva minute ai facut-o, aveai rovinieta valabila pentru acea zi, deci nu trebuie sa te astepti la nimic.

| Kogaion a răspuns:

Nu mai stiu daca intre timp s-a schimbat ceva, dar stiam ca daca esti prins fara rovinieta, ai timp 24h sa iti cumperi una, in cazul in care iti vine amenda acasa, te duci si faci dovada ca ai platit.

| stefandaniel94 a răspuns:

Daca au mers camerele...o sa ti vina un plic acasa laughing

| Anonim959 a răspuns:

Daca te-a surprins camera de luat vederi si ai platit rovineta intr-un interval de 24 de ore, nu o sa primesti amenda!