| Popescu_Ionut_1995 a întrebat:

Salutare cine ma poate ajuta in legatura cu un scuter.Am un piaggio zip 49cc si am avut set motor de 80cc china si mergea bine pana s-a stricat, l-am pus inapoi pe ala de 49cc si se inneaca motoru adica merge doar jumate de acceleratie si daca accelerez mai tare se inneaca.
tin sa precizez ca aerul este inchis si merge doar jumate de acceleratie, daca ii dau drumu nu merge nici atat.Am umlat si la o rotita care este langa surubu de aer si cred ca s-a dereglat.
daca stie cineva va rog sa ma ajutati. Daca stiti cum sa reglez rotita aia care cred ca e de la benzina si cat sa dau drumu la surubu de aer.
MULTUMESC.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pune un mecanic sa o repare macar dai bani ca sa faca treaba buna, tu o vei strica pana cand nu mai porneste deloc

| Popescu_Ionut_1995 explică (pentru mgtow):

Mersi de raspuns dar era din cauza filtrului de aer care era sport si acum 10 min l-am pus pe al lui original si merge foarte bine.Am umblat eu la benzina si aer fara mecanic si a dat rezultat foarte bun.

| aduadall2 a răspuns (pentru Popescu_Ionut_1995):

Cum si eu am acceasi problema la piaggio zip 49cc
un mechanic mi-a spus ca e jigleru prea mic