| AndrP a întrebat:

E adevărat ca pe scaunele din piele, îti transpira curul ca dracu?
Nu de alta dar vreau sa-mi schimb scaunele de la masina si nu sunt sigur daca sa iau de piele sau nu.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, asa este! Nu doar fundul ci si spatele.

| relian a răspuns:

NU.
Multi oamenii confunda pielea cu vinilinul laughing asta este problema.Multe masini au vinilin, dar aproape identic cu pielea, nici nu faci diferenta.Inii fabricanti le numesc leterette,altii mai stiu eu cum,depinde de brand.
Deci la cele de vinilin da,transpiri nitel dar nu asa cum spui tu ca dracu laughing in masina ai aer conditionat,deci faci racoare nu stai sa transpiri
Dar cu toate ca folosesti aerul conditionat,asa este cele din vinilin sau leterette cum le zic unia tot transpiri nitel,m zis nitel nu sa faci dus laughing dar poate depinde si de om.
Cele din piele adevarata nu se intampla asa ceva.
Si daca pui scaune de textil o sa intre transpiratia,jegu in acea textila laughing pfff dupa ceva ani pute aia ca dracu,atunci o sa puta masina nu mai puti tu,tu cel putin faci un dus ceva si aia e, dar ce faci cu scaunele?
Deci cine spune ca scaunele din piele transpira vorbeste prostii, ei au scaune de vinilin, transpira ca toate alea cum zici, dar ei cred in continuare ca au piele, au pe dracu laughing

| NLS a răspuns:

Destul de adevărat. Vara transpiri ca naiba, iarna țin rece.
Pe deasupra trebuie sa fii atent la tipul pielii.
In familie avem doua mașini cu piele. Ambele sunt sport, aproximativ la fel de vechi (2000 - 2003).
In una e o piele foarte rigida, efectiv ma deranjează și ma doare spatele. E CA PIATRA. În cealaltă e o piele moale, o placere sa stai pe ea. (totuși eu prefer textilele).

| relian a răspuns (pentru NLS):

Aia ce spui tu ca e ceva mai tare este piele, doara ca probabil sa copt de tot. Cealanta care tu crezi ca este piele si este moale siti place este vinilin laughing leterete asa zic fabricantii de masini.E o placere sa stai pe ea, dar la caldura transpiri.Nu acelasi lucru se intampla si la cele din piele.La alea nu transpiri, iti spun din experienta, am ambele masini, Cu piele si fara, cu leterete si asa se intimpla.Aia e moale vai spui ce piele frate, asta da piele, si cand colo ala e vinilin toata ziua laughing Cauta undeva pe sub, sau la spate cumva si sa te poti uita pe dosul materialului si o sa stii sigur, dar iti garantez ca alea cu ce spui tu moale este vinilin 100%

| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Da, iarna ele sunt foarte reci, si vara transpiri in ele. +se intretin mai greu decat cele textile. Nu fa prostia si iti pune scaune din piele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| qLiNn a răspuns:

Depinde de tine daca transpiri la curu, eu unul transpir, am prieteni care nu, toti avem piele in masini, chiar daca nu conduc si stau, tot imi transpira curul laughing mor

| Bettybeatrice1919 a răspuns:

Da