| vladvladut09 a întrebat:

Salutare.Mi-am cumparat recent o masina iar in momentul cumpararii am ales sa-mi pum numere preferentiale dar intre timp m-am razgandit.Se poate sa le pastrez pe cele vechi desi ak specificat in dosar "preferentiale"?
Multumesc

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti pastra numerele vechi doar daca masina a fost inmatriculata in acelasi judet in care ai si tu domiciliul, vanzatorul nu a decis sa pastreze el numerele si masina nu a fost inca inmatriculata cu numerele preferentiale alese de tine.
Daca toate cele aratate sunt indeplinite du-te repede la Serviciul de inmatriculari si solicita sa pastrezi numerele avute masina anterior cumpararii de catre tine.
Du