| cascadoryes a întrebat:

pentru cei care cunosc motocicletele de viteza: - Care este pretul minim pentru o motocicleta minim 600 cmc (cm3) care sa mearga ok și sa se auda mai tare evacuarea.Multumesc

13 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Daca te intereseaza cat de tare se aude evacuarea si nu performantele : du-te in padure ca esti tare... mic

| cascadoryes explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Mai usor te rog, am spus ca sa mearga ok si am specificat 600 cc, asta nu e performanta? si da, ma intereseaza sa se auda evacuarea ca sa zbor palariile la mosi din cap, ai ceva cu mine?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru cascadoryes):

DA; rugamintea de a respecta normele rutiere, inclusiv partenerii de trafic, fara ai exclude pe pietoni. In rest : asfalt uscat si mult succes! P.S. nu port palarie; port un jaf de casca A.G.V.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru cascadoryes):

Surpriza : centrele I.T.P. au obligatia sa pansoneze tobele de esapament inainte de eliberarea certificatului de inspectie tehnica, sau sa nu elibereze certificatul daca esapamentul nu se inscrie in norma de zgomot specificata de producator. Ghinion, Coane Spirache.winking laughing

| cascadoryes explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Offf, unde traiesti? Am destui prieteni cu motociclete care duduie orasul de la evacuare...La mine de ce ar fi asa?laughing)

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru cascadoryes):

Poti inlocui esapamentul omologat, pe riscul tau. :'(
Vei observa cat de multi vor renunta de bunavoie la fitele asurzitoare.
Bafta deasa si succes!

| cascadoryes explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Vom vedea.Dar oricum sunetul original de evacuare este prea ascutit si suna urat la ureche.Iar cel modificat este legal, nu trece limita legala, sunetul se aude mai bine, este mai ok. Uite un video sa vezi la inceput este evacuare normala, dupa modificata.https://youtu.be/URy-1PMnpkk

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru cascadoryes):

Stiu foarte bine ca un zgomot mult mai puternic te poate proteja mult mai bine de oligofrenii pe 4 sau mai multe roti! Iar sunetul "ascutit", ori "baritonal" depinde doar de gustul fiecaruia, dar si de "standardul" constructiv al motorului

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru cascadoryes):

WOW! Suna al dracului de deranjant cu modificarea sitelor! La urechile pietonolor te gandesti?

| cascadoryes explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Pai acum suna daca este ambalata mult, daca se merge ok cu ea nu.i problema de sunet.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru cascadoryes):

Bun-bun! Si o sa circuli doar in ralanti cu mobra aceea?winking laughing

| cascadoryes explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Atat timp cat celor care sunt pasionati le place sunetul si el e legal ce mai conteaza..Si nu deranjeaza asa tare lumea, glumeam mai sus cu faza cu palariahee hee

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru cascadoryes):

Eu spun mereu : sa-i deranjam pe nesimtiti cu corectitudinea noastra in trafic; iar muzica esapamentului sa o acordam cu muzica sufletului