| nllbia99 a întrebat:

Salutare prieteni!
Am nevoie de o părere din partea voastră. Cam cat ar ajunge un Vw Transporter T5 cu 9 locuri ( șofer plus bancheta fata, mijloc bancheta plus încă un scaun rabatabil iar in spate bancheta pentru trei ) plus încă un spațiu pentru câteva bagaje )din 2007 motor diesel 1.9 105cp cu 110.000 de km reali cu carte service ( mașina se afla in Germania la șeful meu ) e culoare roșie dotări standard, interior textil. Un preț de curiozitate la noi in țara. Multumesc și o zi buna!

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Seful tau e unic proprietar? Are acte valabile in Germania?
Din ce am vazut pe OLX, poate valora pe la 10.000 euro, sau mai mult.
Dar daca e din aia cu "110. 000km" la a 4-a mana, primul proprietar fiind o firma de curierat, iar daca incerci sa faci un TUV in Germania iti apare in baza de date cu 485. 000km, si cineva e extradat in Turcia pentru asta, pretul scade mult.
Si eu am masina din 1999, cu "152. 000km". Eu sunt al 4-lea proprietar, cam asa rolling on the floor

| nllbia99 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

El e primul proprietar, șeful meu e patron a 3 restaurante in München și mașina are km reali, de la prima inspecție pana azi făcute la Vw ( specific ca mașina e a firmei, e folosită doar pentru catering URI ) am condus-o de foarte multe ori, doar ca prețul m-ar interesa! Multumesc

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru nllbia99):

Nu stiu cum am cautat atunci, ca mi-au aparut putine rezultate, toate in jur de 10. 000euro, cu masini mai uzate.
Uite piata modelului descris de tine: https://www.olx.ro/......ansporter/
Multe murdare, revopsite, cu "200. 000km reali", si trecute pe la nu stiu cati proprietari, cum spuneam. Deci mult mai uzate decat cea despre care zici. Oricum, daca vrei sa o vinzi in tara, incarca-te cu ceva rabdare, ca piata e plina de tigani aroganti, care cosmetizeaza parnai de 500k, si comenteaza de masinile vandute de altii.
In functie de cum arata masina aia, poti aprecia singur pe unde s-ar situa, pe piata sh din Romania. Din anunturile alea, cam toti lasa 300-500 euro. Aia din zona moldovei le pun si cu 1000E mai mult decat merita.