| KaPy2 a întrebat:

Am un scuter malaguti f12.
Ce pot face la cauciucuri sa scartaie pe asfalt cand pun frana?,are un prieten un yamaha bmk buster i-a facut ceva si cand pune frana scartaie mai ceva ca la masina, le da cu ulei cu ceva nu stiu ca nu a vrut sa-mi spuna voi ce parere aveti sa fac?, funda!

Răspuns Câştigător
| ombladon a răspuns:

Nu cred ca este un ulei sau ceva asemanator pentru asta (oricum uleiul nu se usuca) are un cauciuc "special" adica asa este facut cauciucul, nu este facut special sa scartaie...nici mie nu imi scartaie, imi scartaie cand pun frana brusca pe pavele si am viteza mare, incepe sa scartaie dupa vreo 5m de frana...

| KaPy2 explică (pentru ombladon):

Deci a dat un prieten de al meu cu "ceva" pe cauciucuri si scartaie inainte nu scartaia, asta-i treaba de o luna 2, acum nu mai scartaie nu le-a mai dat pnm cauciucuri miselin, mersi oricum

4 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Da,le dai cu ulei si sa spunem ca o sa scartaie, dar cum te mai opresti?

| KaPy2 explică (pentru ombladon):

Poi uleiul ala nu se usuca?, si cand pun frana si scartaie se roada din cauciuc si se duce uleiu..., am intrebat daca se pune ceva ca sa scartaie sau trebuie un cauciuc anume

| andrei213 a răspuns:

Tu vrei sa il strici?laughing lasa-l asa cum e ca e mai bun tu vrei sa scartie ca sa te injure oamenii pe strada cand pui frana sau altii care au copil de cateva luni si ii deranjezi