| UTB650M a întrebat:

Salutare TPU, ce parere aveti despre Soferii de TIR?
Am auzit niste zvonuri ca sunt niste PROSTI, etc!
Eu nu cred asa ceva pentru. ca si mie imi plac tirurile si sunt AS la categoria CAMIOANE!

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Cine zice ca sant prosti de fapt e invers criticantii sant prosti, o zic din ciuda care o au fata de ei. Daca omului i place sofatul e bine mai ales in tara la voi unde e un risc mare de a conduce asa ceva cat trag la reparatii si stres una alta. Eu am condus aproape un an distante scurte din Madrid pana in Alcala de Henares 8 ore pe zi, pauze la timp faceam dar nu platea mancarea si asa un sendvis imi ajungea numai ca s-a destramat firma si iar am ajuns somer. Sant multi tipi cu facultati care au obtinuto prin mita diploma falsa, etc. Primari cu 4 clase in viata oricine ai fi esti criticat dar e o meserie mistocara si bine platita la straini sper sa se termine calvaru asta economic sa imi reiau activitatea in domeniu.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns (pentru mgtow):

Cum ziceam, nu judec pe nimeni insa in viata mereu mi-a placut sa cred ca pot fi mai mult decat sofer si din fericire asa a si fost... Era mult mai simplu sa ma limitez la cateva clase dar si traiul meu ar fi fost unu mult mai simplu. Juma de viata pierduta pe sosele (la inceput tuturor le place dar cu timpul te saturi si iti doresti si tu o familie la care sa te intorci in fiecare seara)

| mgtow a răspuns (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

In ziua de azi familie cu cine? Numai nesimtite care vor bani sant mi-ar fi placut sa dau de o doamna de vreo 30 si ceva de ani sa fiu cu ea cu un camion nu autotren daca nu era bugetul asa bunicel si la sofat sau ea acasa si mergeam eu na laughing ma gandesc aproape de varsta pensionarii pe la 40 si ceva de ani macar sa intru pe autobuz in oras am toate subcategoriile si atestatul marfa + persoane card tahograf. Mi-e ciuda ca nu pot sofa iar mai am nevoie de vechime pentru ca li se pare putin patronilor si nu vor sa ma bage cu altu sad pentru experienta.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt considerati prosti pentru ca soferia nu e o meserie intelectuala... ma rog nu e cazul sa generalizam, sunt soferi de tir foarte culti si inteligenti probabil

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Ce parere sa am? Nu judec pe nimeni.