| SasaSasa2000 a întrebat:

Salutare TPU, exista vreun model de autovehicul( mă refer la o mașină cu 4 roți) care poate fi condus fără permis? Gen niciun fel de permis.

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Nu, nu exista. Ba chiar si la scuter iti trebuie permis. Or sa faca curand (in viitor)ceva si cu trotinetele electrice pentru ca nu e deloc usor sa gestionezi situatia cand nu ai cunostinte de legislatie minime pentru a putea sa te feresti singur de accidente. Deci nu exista asa ceva.

| Catrice a răspuns (pentru Liviu):

Căruța are 4 rotihee hee

| SasaSasa2000 explică (pentru Catrice):

și 1 sau 2 cai putere.

| Liviu a răspuns (pentru Catrice):

De admirat este faptul ca anumiti oameni care folosesc caruta, stiu mai multa legislatie decat unu cu permis.Pentru ca omu acela modest, doar cu o caruta/cal care il ajuta sa isi duca zilele (nu generalizam, dar pentru uni e singuru venit calu/caruta) se teme de accidente, insa sunt si specimene care nu ar trebui sa conduca.
Crede-ma ca partea de invatare e pistol cu apa, sa inveti ca robotu, practica ne omoara la propriu din pacate.

| Catrice a răspuns (pentru SasaSasa2000):

Am văzut și cu 3 o data.

| Catrice a răspuns (pentru Liviu):

Unii se așteaptă ca să învețe totul doar cât fac ore fara nimic pe langa

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ma pricep la masini dar nu cred ca exista o asemenea masina.

| johnnny123 a răspuns:

Modelul din poza ta de profil.

| gabicoo a răspuns:

Căruța. Are și tracțiune 4x4: 4 potcoave x 4 copite. Și nu consumă cine știe ce: iarbă, fân paie și ovăz.

| vlllaaddd a răspuns:

Carucioru de la kaufland

| PrinceCharming a răspuns:

Pe camp poti conduce orice fara permis inclusiv autobuze si camioane. Pe drumamenajat nu poti conduce fara permis.