| SergiuTC a întrebat:

Salutare TPU,
Vreau sa cumpar o autoutilitara 3.5 t basculabila si as dori sa va cer cateva sfaturi cu privire la consum, intretinere, motoare, fiabilitate etc. Sa fie cu axa dubla pe spate.
Pana acum am inteles ca Iveco si Mercedes ar fi cele mai bune

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NEAPARAT CU AX DUBLU SPATE, mai ales daca vei cara mult cu ea si daca vei cara materiale gen piatra nisip, la mobila etc merge cu simplu.

IVECO mai ieftina cu piese mai ieftine consum mai redus dar confort prost si mai putine noutati/dotari

daca ai bani iei mercedes direct! confort consum mai bun ca iveco si fiabilitate mai buna plus alta imagine, si se simte altfel la condus si la drumuri lungi. orice motor de la 1.8 peste 2 e OK peste 3 la mercedes e dezastru la consum, iar la iveco motoare peste 2 pentru consum mic si intretinere

| SergiuTC explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru lamurire!
O sa ma axez pe Mercedes

1 răspuns: