| osaandy a întrebat:

Salutare tuturor.
Am o intrebare legata de BMW E39 520i daca ma poate ajuta cineva. Am cumparat becuri led canbus, toate functioneaza mai putin cele din plafoniera fata cele de citit. Sunt cele care se pornesc independent cu butoane. Ma poate ajuta cineva? Multumesc,

5 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Monteaza-le invers.Intr-un sens se aprind in celalalt nu.

| osaandy explică (pentru xerxes1):

Invers cum ca soclul este tip BA9 S

| osaandy explică (pentru xerxes1):

Invers? Soclul BA9 S....nu prea am cum. La celelalte da asa este. Ms

| xerxes1 a răspuns (pentru osaandy):

Pune becuri normale si gata.
Am pus si eu cateva cu led si dupa cateva luni au inceput sa palpaie si sa faca figuri.
Am pus Osram clasice si am rezolvat problema.Ma interesa in primul rand fiabilitatea, dar se pare ca mai au de lucru la acest aspect.

| osaandy explică (pentru xerxes1):

Ms de raspuns. Poate ca eu am avut noroc, adevarul....cumparate din Germania nu China si imi merg de aproape 2 ani. Au mai ramas acestea doua ca bec normal si am vrut sa le schimb cu led. Poate ii dau de capat. Mersi de sfat