| tsss a întrebat:

Salutare tuturor.
Exista vreo diferenta (ca design, caroserie) intre Porsche 911 Carrera si Porsche 911 Carrera S? Eu unul nu am sesizat-o, doresc sa imi cumpar aceasta marca de masina si nu se justifica diferenta de pret dintre Carrera S si Carrera de 15.000 euro pentru 40 CP in plus...Multumesc tuturor celor care imi vor raspunde. O seara placuta tuturor.

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nici eu nu am sesizat diferente, dar nu am studiat prea mult problema. M-am uitat in schimb peste niste specificatii tehnice si par a fi niste diferente la suspensii si la... ceasurile de bord. Si nu stiu cat e diferenta de bani, insa diferenta de putere intre cele doua motorizari nu este de 40 de cai, ci de 30... Ceea ce o face sa ajunga de la 0 la 100 km/h in doar 4. 7 secunde, fata de 4. 9, cat e la motorul de 3. 6 big grin.
Doresc si eu sa imi cumpar o astfel de masina, dar din pacate nu imi permit nici macar diferenta de pret dintre cele doua big grin.

Răspuns utilizator avertizat
| paulthe1 a răspuns:

Lasa-l ma, ca la nfs cumpara ce vrea laughing

| Ionut_8418 a răspuns:

Ce ai patit ma mancate-ar nenea? Iar v-ati lovit la cap? Tu vi si imi spui aici ca ai vrea sa iti cumperi un Porsche, chiar m-ai amuzat pe seara asta. Am o intrebare pentru tine : Tu ai ma buletin de 14 ani?
Eu sincer daca asi avea bani de o asemenea masina iti Jur ca nu asi asta pe siteuri din astea gen miniclip.

| sfdshsnsa a răspuns:

Se vede clar ca esti inca copil.
Fiind om in toate fira si cu bani, tu intrebi niste copii? Pe acest site majortiatatea sunt copii.
Si mi se pare un lucru jenant sa intrebi.adica sa ne spui ce masina iti iei.
P. S esti cocalar de 12-13 ani

| gabyyycena a răspuns:

Salut! Am 14 ani si am o mare problema cu, cosurile... asta e o fosta intrebare de a lui laughing e bine **** daca de la o crema pentru cosuri iti cumperi porshe. pfff. m-am saturat de copii care o ard in vrajeli de gen.