| f2ff2fl12f a întrebat:

Salut.
Cat m-ar costa sa inmatriculez un vehicul nou, din fabrica? Mai exact un Porsche 911 Carrera 4S Cabriolet, cu motor de 3.0, 450 cai? Ma intereseaza din fabrica pentru ca de acolo va fi oricum urmatoarea mea masina, o vreau noua, insa peste cativa ani happy Precizez ca ma intereseaza ca idee, nu ca am acum masina sau ca va urma in viitorul apropiat. Ma intereseaza sa stiu cam cat costa acum, sa imi fac o idee, daca stie cineva. Am vazut pe un site ca intre 15.000-20.000 de euro, pe altele am vazut 2100 de lei. nu mai inteleg nimic

Răspuns Câştigător
| Ana7807820 a răspuns:

Daca pui intrebarea la categoria corecta, ai putea primi raspunsul la care te astepti.

10 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Inmatricularea te costa vreo 100 de euro, când îți iei Porsche nu prea iei in calcul asta...

| Violleta2022 a răspuns:

Pe tine, doar 2 lei, ca ai numai 15 ani si nu-ti vinde nimeni o masina adevarata, poate una de jucarie.

| f2ff2fl12f explică (pentru Violleta2022):

Iar dau de tine, AnaMaria50? Tot nu ti-ai schimbat stitul de a raspunde intrebarilor? Ma refer la raspunsul la misto.

| suntserios a răspuns (pentru f2ff2fl12f):

Alea nu sunt raspunsuri la misto. Sunt raspunsuri arogante si pline de rautate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cui ii pasa cat costa inmatriculatul la o masina de 140.000+euro?
Termina tu casa aia cu 10 camere mai intai, sa ai unde sa tii Porsche ul

| Goete a răspuns:

Mai taie putin, ca daca ai bani de un Porche nu itinfaci probleme de cat te costa s-o inmatriculezi.
Pe de alta parte tu direct de la fabrica nu ai cum sa o cumoeri, doar de la un concesionar si pretul pe care ti-l da are inclusa inmatricularea. Tata schimba masinile cam la 3 ani, nu isi ia Porche dar nici nu face penelnde cat costa inmatricularea.
Presupun ca ai pus intrebarea la dragoste si sex folosind aceeasi logica ca si cand crezi ca vei cumpara masina din fabrica?

| f2ff2fl12f explică (pentru Goete):

Cum nu o pot lua din fabrica? Daca ma duc la Dealer si dau comanda cu codul din configuratie, nu imi vine mie? Eu asa stiam.

| f2ff2fl12f explică (pentru Goete):

De fapt nu mie, la Dealer, pardon.

| Goete a răspuns (pentru f2ff2fl12f):

Te duci la Dealer, da. Si ti-o configurezi cum o vrei tu.
Nu la fabrica

| Alexandrionelu a răspuns:

0 lei deocamdată. După legislația în vigoare, visele nu se impozitează.