| ghiunei a întrebat:

Saut am si eu o întrebare am permis de o lună am voie să conduc în Germania uni spune da uni nu am căutat pe internet n-am găsit nimic

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod sigur ai voie sa conduci, nu exista o interdictie legala pentru incepatori.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista interdictii internationale.
Totusi, fiind incepator, nu este recomandat sa mergi pe frumuri pe care nu le stii si nici sa calatoresti international, pentru ca nu ai inca reflexe se sofer si nici atentie distributiva, avand sanse mari sa faci accident rutier.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat ai permis poti conduce

| Afraph a răspuns:

Odata ce ai carnet EU ai voie sa conduci peste tot in EU.