| andrei47 a întrebat:

Scoala de soferi pe camion (tir) se face cu cap tractor si vagon sau cu camion de 9 tone si remorca?

Răspuns Câştigător
| subfocus a răspuns:

Camion si remorca e C+E si camion simplu e C
nu faci pe cap tractor

| andrei47 explică (pentru subfocus):

Si este o categorie speciala pentru cap tractor si vagon? sau nu poti face decat pentru camion si remorca si ala se pune si pentru cap si vagon?

| subfocus a răspuns (pentru andrei47):

C+E este pentru cap tractor si trailer, dar scoala o faci pe camion normal de 7 sau 9 tone
ala se pune pentru amandoua

3 răspunsuri:
| Danielcristian a răspuns:

Camion si remorca, in unele cazuri doar cu camionul fara remorca, depinde in ce oras trebuie sa dai scoala.

Dar 100% Camion si remorca.