| Mihailupuleasa a întrebat:

Se aude un sunet ciudat la masina de cand am facut o pana.
In timpul accelerarii se aude un vuiet destul de deranjant.
Daca dau masina pe liber nu se mai aude, dar daca apas acceleratia in timpul ala se aude iar.
Stie cineva ce ar putea fi?
Ma gandesc ca e un rulment, dar parca stiu ca el se aude si in timp ce masina este pe liber.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poate fi ceva de la admisie, furtun sarit sau intercooler spart.

| RoCkKiD a răspuns:

Pot fi mai multe dar daca e diesel si ai noroc pot fi garniturile de la EGR.

| Mihailupuleasa explică (pentru RoCkKiD):

Este un bmw 320d. Se poate sa fie de la EGR de la o pana? Gen am fost scos putin cu roata pe marginea drumului si am dat peste o piatra cu roata, dar nimic grav.
Exact dupa ce am facut pana, s-a auzit sunetul