| anonim_4396 a întrebat:

De la ce varsta ai voie sa conduci un scuter? Si ca sa il conduci iti trebuie scoala de soferi?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Il poti conduce legal pe drumurile publice de la varsta de 16 ani, dupa ce ai obtinut permis de conducere de categoria AM, daca are pana la 50 cmc sau categoria A1, daca are pana la 125 cmc. Este obligatorie scoala de conducere si reusita la testele teoretic si practic.

1 răspuns:
| Barbu_Laurentiu_1997 a răspuns:

De la varsta de 16 ani cu carnet categoria A1 daca nu depaseste 125cc