| Ionut722 a întrebat:

Unde se afla senzorul de nivel ulei la un golf 4 1.9 90cp ca la baie nu este?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cauta mai bine. Nu poate fi decat la baia de ulei.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Doar pe baie am vazut. Daca ai eroare de la senzorul de nivel, iar baia e fara senzor, aia e si problema: ultimul care a spart baia, a cumparat una mai ieftina, fara senzor.
Vezi daca ai mufa ramasa in aer, in spatele motorului.

| Ionut722 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu am eroare

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Ionut722):

Atunci s-ar putea sa nu aiba senzor, din fabrica.

| relian a răspuns:

Daca ai joja la motor sa poti verifica uleiul, atunci motorul ala nu are sensor.
Sensor pun la motoarele care nu mai au joja, asa ca de ai joja verifica tu nivelul.
Maina aia are propbabil sensor doara la presiunea de ulei.