| anonim_4396 a întrebat:

URGENT! VA ROG AJUTATI-MA, mi s-a blocat pur si simplu volanului masini..este un vw polo 1.4 2003.Deci s-a intamplat ca vroiam sa misc masina 1 metru mai infata si am zis ca nu are rost sa o mai pornesc masina o lasasem deschisa..ca na n-are cine sa vina la mine in curte sa o fure..asa ca fara sa bag cheile in contact am dat frana de mana si am scos-o din viteza atunci am inceput sa o misc putin si sa invart de voland si PAC aud un sunet la voland ca si cum sar fii inchis ceva..gen cum se aude la un lacat...Iar acum si daca bag cheia in conact nu mai ma lasa sa o invart..numai 0,5 cm

Răspuns Câştigător
| Marincea_Mihai_1988 a răspuns:

Baga cheia, si in timp ce o rotesti sa pornesti masina misca si de volan stanga dreaptawinking

9 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

laughing ai permis?

| a1doru a răspuns:

Schmba coloana volanului rolling on the floor rolling on the floor
ps.ia-ti un tractor ca la ala nu se blocheaza volanul rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru a1doru):

Mai bine sa-si ia o carutza cu cai, ca acolo n-are volan, si ea limiteaza viteza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

MERRRSSSSIIII mult! dar nu iti pot da funda, nu-mi arata funda in dreptul tau, ce fac? http://uploadimage.ro/images/40071606014657492298.png

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acum merge

| 4ndr33y a răspuns:

In timp ce sucesti cheia, misca usor dar rapid de volan stanga-dreapta, atat cat iti perminte. Daca cheia nu se misca, nu forta ca risti sa o rupi in contact.

| Marincea_Mihai_1988 a răspuns:

Bagi cheia, o invarti ca si cum vrei sa pornesti motorul iar in timpul acesta invarti volanul si stanga si dreapta. O sa se deblocheze si poti sa invarti cheia pana la capat.