| GherGhe_Valntin_1998 a întrebat:

*URGENT* Vă rog Avem nevoie de ajutor din partea dumneavoastră, am cumpărat o mașină în data de 21.10. 2016 din bucurești la un preț de 5.800 euro, intre timp am făcut test astăzi la un service auto, din lipsa de timp, nu l-am facut in ziua respectiva și am descoperit că kilometrii dați de tester nu coincid cu kilometri de la bord omul de la cine am cumpărat mașină a zis ca sunt kilometri reali dar pe tester ne arata 555.000 nu cum era anunțul unde zicea ca sunt 206.000, dar și erorile au fost șterse tot domnul de la service-ul auto ne spus că are probleme mortul (cutia de viteză, volanulu, frână ). La achiziționarea mașinii nu ne-am dat seama de aceste vicii ascunse și reparațile costă în jur de 2.000, 2.500 euro am fost la un avocat și am fost îndrumați sa facem o declarație la poliție precum ca am fost înșelați după care am fost la protecția consumatorului și acolo am fost îndrumați spre poliție sa facem o plângere precum că am fost înșelați, ce ne sfătuiți, va rugam să ne dați un sfat?
Singurele probe pe care le avem este anunțul de pe olx unde este scris ca mașină are 206.000 km
OMUL DE UNDE AM CUMPĂRAT MAȘINĂ ZICE CĂ el nu știe cum am mers noi cu mașina se poate ca am defectat-o noi și cu kilometri nu ne contrazice dar trebuie să îi dam dovada de la reprezentanții Audi, am sunat la Craiova la reprezentanții Audi și au zis ca ei nu pot sa ne dea istoricul mașinii.
Mulțumesc foarte mult.
La revedere.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum dracu sa dai banii si pe urma sa faci testul? Adica e impotriva oricarei logici. Stii tu, este o vorba, prost e cine da nu cine cere.

Ti au stralucit ochii cand ai zis ca iti iei Audi cu 5000euro nu? Na, acu ai Audi si in afara de plangerea aia la politie care oricum nu o sa te ajute cu nimic nu prea ai ce face decat sa tepuiesti si tu la randul tau pe altul.