| cosmin1114444441 a întrebat:

Va salut am achizițonat o masina anul trecut pe 15.12. 2016 si asta este trecută in talon ca e înstrăinată pe data respectiva, ideea e ca au trecut 30 de zile durata maxima de ati trece masina pe nume,masina este pe numele lu taicameo el a fost plecat din tara si eu nu am putut face chiar nimic azi am strâns toate actele si maine se va duce sa o treacă pe nume,întrebarea mea este daca se mai poate imatricula, am inteles ca e o amenda imensa daca nu o treci pe nume la timp si tot felul de variante, astept raspuns Multumesc

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, unde-i lege nu-i tocmeala!
Plateste amenda si inscrie masina!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e nicio amenda imensa, probleme serioase pot fi daca este prin in trafic dupa cele 30 zile

| cosmin1114444441 explică:

Si de cat ar fi amenda aceea?

| cosmin1114444441 explică:

Deci pana la urma nu e nici o problema ca am intarziat cu înscrisul 2 zile si daca ar fi sa fie o amenda sper sa nu fie una imensa am mai auzit ca ma amendează cu 10, 20 de lei ceea ce ar fi ok...