| Mihai1947 a întrebat:

Va salut! Am cumparat un Seria 1 fabricat in 2008 de la o cunostinta care are in bord la momentul actual 166.000 km.
Am dat o verificare de curiozitate pe CarVertical si acolo imi arata in 2009 ca avea aprox. 7000 km, iar in 2010 avea 172.000 km....in 2011 revenea la 26000 km.
In carte apare prima revizie, sau prima vizita la un service exact in data in care pe CarVertical figureaza ca are 172.000 km, dar in carte apare ca avea 15.000 km, cu stampila si semnatura de la reprezentanta BMW din Frankfurt.
Pareri? Masina este cumparata, culmea, de la un samsar care e in domeniul asta de 20 de ani(masina e cumparata de aceasta cunostinta in 2020 din Germania), iar masina a fost cumparata pentru fata lui(repet, este o cunostinta, toate detaliile astea sunt sigur ca sunt reale).
Se poate sa fie o eroare? Ce pot face in privinta asta? Ma gandeam sa vorbesc cu cei de la reprezentanta BMW din Romania ca sa caute la ei in baza de date ce si cum.
Ma ingrijoreaza faptul ca indiferent daca sunt km dati inapoi sau nu, masina nu o sa pot sa o vand din cauza persoanelor care vor verifica istoricul ca si mine...
In caz ca aflu de la reprezentanta ca e o eroare ce se poate face? Se poate vorbi cu cei de la CarVertical sa repare greseala?
Rog seriozitate, multumesc!

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Parerea mea sincera e ca o scapt un 2 in plus la 172.000 km. si in 2010 masina avea 17. 000km. Ma indoiesc profund ca cineva o cumpar un seria 1 sa faca 172. 000km in 2 ani. Is patit si eu cu masina mea. Am mers cu ea la ITP la 222. 000km si cand m-am uitat pe site la R.A.R apare ca avea 232. 000km. Cea ce e imposibil fiindca eu personal am dus masina in ziua aia la ITP. Ca fapt divers, am si eu un seria 1 din 2005 cu 280. 000km din Germania. Deci sa zicem 20. 000km aproximativ pe an. Oare sa fii facut cineva cu al tau 80. 000km pe an?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Masina ai cumpărat o de la un neamț sau de la un român plecat in Germania?

| anonimg a răspuns:

Cand vrei sa o vinzi le spui oamenilor ca pur si simplu nu sti adevarul in privinta aceasta.

| romeo78 a răspuns:

Ați dat în această postare un detaliu foarte important: revizii făcute în Germania la reprezentanța mărcii din Frankfurt.
Dacă aveți nedumeriri scrieți-le și cereți detaliile despre kilometrajul real al vehiculului.
Plus, dacă aveți îndoieli asupra veridicitatea celor ce vor declara puteți face reclamație la autoritățile din Germania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lipsește un 0 de la 7000 km și 26000 km.

Răspuns utilizator avertizat
| Psksjns a răspuns:

Cel mai probabil cineva a introdus gresit numărul de km in baza de date

| C0rnel223 a răspuns:

Carvertical are asistență bună pentru clienți. Mi-au răspuns la toate întrebările. Încercați să dați de ei.