| Andy0202 a întrebat:

Va salut, vreau sa achiziționez o masina luată de la cineva din Germania.Masina a stat 4 luni in Romania pana au trecut numerele de Germania și cele 3 roșii de România, deci nu a inmatriculat-o.Masina a fost verificată la audi din toata punctele de vedere.Intrebarea este ce acte trebuie sa primesc in momentul cumpărării pentru înmatriculare si dupa sa nu ma trezesc ca nu mai dau de el. Am incercat si la firme specializate dar costa prea mult.Dau funda

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In primul rand trebuie sa primesti dovada ca vanzatorul este proprietarul masinii.
Mai trebuie sa primesti actele masinii (in special talonul), care trebuie sa corespunda cu masina (seriile de fabricatie).