| Jackpot2 a întrebat:

Voi ce ați prefera dintre un Wolksvagen din 2013 la mana a doua sau o dacie noua?

15 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Dacia noua, de cat o tigaie cu 400.000 km reali happy
Puteai sa pui Fiat sau Ford sau orice alta marca contra VW eu aegeam marca concurenta, ca urasc dupa cum stiu userii vechi marca VW in general happy
Dacia Logan actuala nu arata rau deloc!
Un Dustar nou cu tractiune 4x4 nici numai pun la socoteala fata de un VW vechi si diesel :p
De la VW mi-ar placea de nou un Arteon aia mi se pare cea mai cool masina a lor, restul niste conserve pe roti. Nu zic ca VW nu au si alte masini tari cum ar fi Golf R etc dar in general ce vine in Romania sunt cacaturi pe diesel, romanul de rand nu-si poate permite un VW nou!
Apropo eu am avut cateva masini straine luate de noi deci stiu ce inseamna nou, stiu si vechiul ce inseamna ca am avut si asa ceva.
Dacii noi am avut logan prin 2006 si solenza prin 2003, iar ai mei in anii 80' Dacia 1300 noua cand lumea abia isi lua apartamente in rate pe 30 de ani iar dacia asta 1300 costa cat un apartament adica vreo 77.000 de lei laughing.
De noua am avut honda, skoda, mazda, nissan...masini in general cu preturi intre 16.000-30.000 euro
De atunci lucrurile se cam schimba taranul de rand vine de la prasit din tari straine si isi cumpara vechitura de aici din Romania de la samsar, cand el are bani de Dacie noua isi ia VW, Audi sau BMW ca stie el ca-s marci tari, or fi tari dar cat sunt in garantie, cand sunt uzate de atatia km si bubuite in mai multe accidente numai sunt asa 'tari'.
Mergi pe nou daca atat e bugetul de atat iei, nu te lua dupa taranii pe care-i vezi in general in trafic ca aia au trecut recent de la caruta la masina!

| Gligore2000 a răspuns (pentru Simpatic):

Eu cred ca esti doar un coate goale care vii aici pe TPU doar sa te prefaci ca ai bani.
Cunosc persoane care au hale de productie de milioane de Euro, care au masini de 80.000 -100.000 Euro dar nu sufla o vorba despre asta.
Tu nu scapi nicio ocazie sa te dai mare si in acelasi timp sa faci misto de cine isi permite doar o masina sh de cateva mii de euro.
Ori esti parvenit ori prost.

| darrio2007 a răspuns:

O marca actuala de Dacia.

| sierra1 a răspuns:

Ai văzut vreun logan model nou sau sandero stepway (de aproape)?

| Jackpot2 explică (pentru sierra1):

Dap.Nu mi se par urâte cele noi

| sierra1 a răspuns (pentru Jackpot2):

Plus senzația de durere la patină 5 ani (garanția), numai aia cât face!

| Frank51 a răspuns:

Aș prefera un arteon big grin

| Zuzu1991 a răspuns:

O dacie (Daca Ai Cap Ia Altceva) 1100 "noua"
pentru ca Wolksvagen izBitEnZid (pune pauza inainte de orice litera mare si o sa fie CLAR)

| romeo78 a răspuns:

Dacă nu vreți o Dacia Logan/Sandero, mergeți în Turcia și luați Renault Taliant.
Iar, o mașină second-hand, mai veche de 5 ani e un risc pentru viitor, ținând cont că vor urma în perioada următoare la înmatriculare, circulația vehiculelor în Europa, schimbări majore.

| dinaprilie a răspuns:

Vw

| CIaudiu a răspuns:

Volkswagen

| Mirel4412 a răspuns:

Ww

| Adrian5575 a răspuns:

Amandoua sunt bune.

| Gligore2000 a răspuns:

Dacie noua doar daca sunt beat, dar o vand si la jumatate de pret cand ma trezesc.
Cutie de conserve pe roti?

| Alexdan97 a răspuns:

Masina noua e noua..sh e loterie