| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce faceți sa nu va plictisiți? Eu dacă stau singur mai mult de o ora-doua in casa ma plictisesc exagerat de tare, ma gândesc sa îmi cumpar un ATV, sa merg pe dealuri dacă n-am ce sa fac sau nu am cu cine ieși, pentu ca majoritatea amicilor mei ies seara, iar ziua in mare, e plictiseala, deci cum am spus vreau sa îmi cumpar un ATV pentu distracție, nu ceva scump, dar sa meargă bine, sa pot urca cu el, ce marca îmi recomandați in afara de CAN-AM și de minim 450-500cc, second hand evident

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar un puturos ar putea spune ca se plictiseste!
Sunt atat de multe de facut pe lumea asta, ca mi-ar trebui 2 vietii sa am timp sa fac tot ce mi-ar place.
Pacat ca preferi sa trandavesti, in loc sa folosesti timpul ala la maxim cu chestii utile sau interesante.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ma gandesc la cele 20.000 de proiecte interminabile pe care le-am inceput, caut solutii si idei pentru ele.
Mi-ar placea si mie ceva de off-road, dar ideea de ATV am respins-o destul de repede. Mi se pare prea scump, fara confort, si prea putin fiabil.
Un Suzuki Vitara, Samurai sau Jimmy, ori un Daihatsu, neinmatriculat, chiar si cu volan pe dreapta, par o alegere mult mai ok. Pana la urma, tot cu B-ul se conduc, tot pe acolo iesi cu consumul, dar daca te prinde ploaia, o sa ai probleme doar cu noroiul, nu si cu udatul izmenelor.
Tot din capitolul offroad antiplictiseala, am vazut proiectul asta cu Tico, ce mi s-a parut genial. Investitia minuscula, rotile sunt mai scumpe decat masina, iar tractiunea e suficienta pentru campuri si mers prin padure, chiar daca nu e 4x4.
https://imgur.com/a/6u1RFbD

| LPCTSTR a răspuns:

Răspund întrebărilor de pe TPU și-mi trece plictiseala...

| teo530 a răspuns:

Te poti uita la animeuri/filme/seriale sau iti poti face un playst pe care sa-l asculti acasa sau in casti cand te plimbi afara, poti citi o carte, poti sa te joci un joc sau sa te uiti la televizor ori iti convingi prietenii sa iasa afara. Sorry ca nu ai primit niciun raspuns pentru atv.

| SporeBox a răspuns:

Nu ma pricep la ATV-uri sau la marcile lor dar ca sa nu te plictisesti joaca jocuri video sau uita-te la niste seriale sau anime-uri

| anonim_4396 explică (pentru SporeBox):

Ma plictisesc la File, jocuri nu îmi place sa ma joc, lucrurile in aer liber ma atrag, dar acum vara e destul de cald de sporturi cu efort fizic mare

| SporeBox a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci du-te la mare sau la strand

| raz0000001 a răspuns:

Fa dracu ceva folositor, copil inutil

| anonim_4396 explică (pentru raz0000001):

Uita-te in oglinda și vei vedea singurul om puturos, inutil și fără rost in viata asta, bolovan cu ochi ce esti, n-am de gând sa ma cert cu toți amărâții, o zi buna!

| raz0000001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hehehe

| sarahmaria97 a răspuns:

Ascult muzica, ma plimb, dansez.cant,desenez,gatesc! Nu ma pricep la atv-uri dar ca sa nu te plictisesti fa tot ce iti trece prin cap, traieste viata la maxim, danseaza si canta pur si simplu, zambeste, viata e frumoasa, nu trebuie sa ai timp sa te plictisesti!