| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce parere aveti de noua Dacie Suv? Mie personal mi se pare nasoala.
Are spatiu intre aripa si roata ca sa fie folosita si off road nu e o idee buna trebuie sa fie ca si Renault Koleos si ca celelalte Suvuri BMW etc.De ce au optat sa fie folosita si off road?
Voi ce parere aveti?
Va Place?

10 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Mi se pare dezamagitoare. Dupa ce au prezentat prototipul Duster, ma asteptam la ceva mai inovator.
In privinta ideii de a o folosi si off-road, nu cred ca e o idee chiar asa de proasta. S-au gandit probabil ca cei care vor un SUV exclusiv "de oras" nu isi iau Dacia, iar cei care locuiesc la tara sau obisnuiesc sa isi petreaca sfarsitul de saptamana in afara orasului prefera o masina cu abilitati de off-road.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Modelul Dacia Suv va fi lansata oficial in anul 2010, avand un pret, in jur de 18000 de euro, eu astapt sa am ocazia sa ma urc la bordul acestei masini, pentru a ma convinge personal de calitatile ei. Daca iti arunci o privire de ansamblu la felul cum este prezentata sigur ca pot fi pareri pro sau contra.

| emoboy a răspuns:

Pentru o dacie e frumoasa dar calitatea e aceeasi adica proasta, dar nu se stie poate va fi mai buna poate. Mie imi place dar sincer sa fiu nu as lua asa ceva din cauza banilor, a consumului pe care il are masina.

| Bacemi a răspuns:

Pastreaza aceeasi diferenta de stil intre masinile romanesti si celelalte din strainatate. Nu mi se pare ceva extraordinar.

| CatalinMG a răspuns:

Mie imi place, este o masina mult peste ce a putut scoate marca Dacia in ultimul timp, iar cat de off-road, masina asta este pe locul 2 momentan in raliul mondial, deci face fata cu brio acolo. Un mare plus pentru Dacia-Renault happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

ai drepatate e oribila i-ati un r8 ala misto big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Momentan nimic nu este sigur dar din ce poze au aparut, daca se dovedesc reale, seamana cu Nissanul, absolut logic deoarece renault lucreaza cu nissan. Despre cit este de bun, prematur sa vorbim. In tot cazul este aiurea ce spun unii, fara sa cunoasca ce si cum va fi, ca este o masina proasta. Nici nu are cum. Sigur nu va fi masina "off road" ci posibil a fi folosita si " off road " lucruri total diferite. In principiu va fi o masina de asfalt, o masina interesanta si, cred, buna, o masina care va satisface si pofta unora de a avea " gip " ( ca asa sint denumite modelele, putin spun sau stiu de suv! ) la un pret mai rezonabil.
In ziua de azi se stie ca nimeni nu are ce face cu o masina off road, decit daca este eventual cioban dar si atunci ii trebuie aro nu asa ceva. Prin asa zis off road-ul clamat vrea sa se sublinieze ca se poate iesi cu ea pe aratura si ca este o masina puternica si rezistenta. Chestie de marketing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

| Matzaa a răspuns:

Da. E foarte tare.Rezista pe gheata, si are rotile foarte bune happy

| n1h1 a răspuns:

Mie mi se pare un pas super pentru.uzina dacia.