| anonim_4396 a întrebat:

Voi din a cata incercare ati luat permisul? Eu prima oara am picat din vina mea. Astazi mi-a umblat boschetu de politist si mi-a omorat motorul de 4, 5 ori si imi zicea ca nu acord prioritate cand strada era libera si intrasem apoi a intrat alta masina... This Is Rumenia

Răspuns Câştigător
| MorcovMajestic a răspuns:

Am luat din a doua si atat instructorul cat si politistul au zis ca soferii buni iau din a doua
Nu stiu daca au zis sa ma incurajeze dar am si prieteni care au luat din a 5-a si acum conduc foarte bine acum
Cel putin mult mai bine decat ce vad pe strazile din Rumenia
Din partea mea ar trebui sa se dea de 10 ori pentru ca nimeni nu e pregatit de condus dupa scoala asta superficiala care se face in Rumania

31 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mda, toți care pica dau vina pe polițist. Eu am picat prima dat dar din cauză că am fost prost

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Te cred...

| mi25 a răspuns:

Eu am dat doua examene, pentru categoria B, apoi dupa cativa ani pentru C. Le-am luat din prima, cu 26 de puncte ambele si doar ci 5 puncte penalizare la primul. Si le-am dat tot cu politisti.
Tin minte ca la B, din 8 elevi cati am fost la acel instructor, am luat carnetul doar 2. 2 au cazut la sala si 4 la traseu, cu acelasi politist.

| mi25 a răspuns (pentru suntserios):

Ai dreptate. Am o cunostinta care a dat de 7 traseul pana a luat carnetul. Desi avea o functie importanta si pile la politie, primii examinatori nu au vrut sa ii dea traseul, deoarece era un pericol public.

| anonimuIl a răspuns (pentru anonim_4396):

O să iei până la urmă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonimuIl):

Cu sau fara spaga? Trebuie sa ai noroc pana dai de un politist cinstit

| mihai69 a răspuns:

Din prima. Ce-o fi așa greu?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Vrajeli. Trebuie sa stii sa conduci si atunci nu te pica nimeni. Ca tu ai fost praf si nu vrei sa recunosti e alta problema.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Si cum iti explici ca in toate sedintele mi-a murit motorul doar 2 ori...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Pai el la intrarea in sens giratoriu a omorat motorul de 4 ori si 2 ori dupa

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce vrajeli, ti-a omorat el motorul.
Pai ce tu nu aveai pedale?

Nu compara sedintele de condus cu examenul unde emotiile sunt de 10 ori mai mari.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Prima oara am avut emotii mult mai mari si nu a murit motorul, eu zic sa mai taci daca nu stii.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Explica cum ti-a oprit motorul.
De ce nu faci contestatie. Examenul e filmat. Ai dovezi daca e asa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru MorcovMajestic):

Da asa e.
Il luam si eu daca picam cu un politist corect sa vezi ce le zic daca se mai intampla ma duc si fac constestatie data viitoare

| anonimuIl a răspuns (pentru anonim_4396):

Fără șpagă.

| darrio2007 a răspuns:

Dai vina pe politist din cauza greselilor tale. Te-a incercat sa vada cum te descurci in trafic daca iti moare motorul. Dar mintea ta gandeste altfel decat ar trebui. Sper ca nu ti-a dat permisul.

| anonimuIl a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar să știi să conduci cum trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Da... ma incercat..umbland la pedale...

| mi25 a răspuns (pentru MorcovMajestic):

Buna gluma!

Din prima.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am luat din prima, si sala si traseul. Eram doar un elev relaxat, pasionat de masini, care s-a dus la scoala de soferi doar de placere.
Eram pregatit psihic sa dau de doua-trei ori.

| Violleta2022 a răspuns:

Stai un pic ca politistul te-a picat pe dreptate!
Chiar daca strada era libera aveai obligatia sa opresti acolo unde aveai semnul de stop.
Bine ti-a facut, inseamna ca te-a trimis sa mai iei niste ore de sofat si sa pui mana serios pe legsilatia rutiera, ca omori oamenii ep strada, neacordand prioritate.
Am luat permisul din prima, in Romania, acum treizeci si ceva de ani, cand nu prea existau soferite in Romania. De atunci am sofat enorm, ca-n occident unde locuiesc totul este la departare mare si nu te poti deplasa decat cu masina.

| goguPatent a răspuns (pentru anonim_4396):

Si totusi, daca erai stapan pe masina nu iti mai oprea nimeni motorul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru goguPatent):

Nu se poate, data viitoare ii vorbesc in fata, politistul asta ia numai pe spagi

| goguPatent a răspuns (pentru anonim_4396):

Și totuși, daca erai stăpân pe mașină nu îți oprea nimeni motorul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru goguPatent):

Nu, nu poti

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru goguPatent):

Mai mult ca sigur pe frana apasa, mi-a omorat motoru la intrarea in sens giratoriu de 4 ori la rand si pornea greu e clar... frana

| goguPatent a răspuns (pentru anonim_4396):

Simplu, vedeai că mașina încetinește, apăsai ambreiajul. Nu se mai oprea motorul. Pam Pam.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru goguPatent):

Am oprit sa dau prioritate, e vorba de plecare

| goguPatent a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci nu știi să faci plecarea de pe loc.