| euombun a întrebat:

Vreau sa cumpar o masina inmatriculata in alt judet. In cate zile aproximativ sunt gata toate actele masinii pe numele meu si pot pleca cu ea din tara? (in 30 zile sau mai putin?)

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Da da, cu programare ( peste 2 saptamani ) ----Eu spuneam ca umblatul cu hartoagele iti va lua 2 zile!( scuze ca n-am fost atenta la intrebare! ). Dar, sunt convinsa ca, cu toata birocratia de la noi, se va termina inainte de acele 30 de zile! Bafta!

7 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Depinde cat de repede iti ies numerele. De obicei maxim 10 zile!

| olixandru a răspuns:

Uite aici un site cu mai multe informati despre inmatricularea unui autovehicul, cauta ce iti trebuie si citeste acolo http://www.vipercar.com/index.php?route=product/category&path=47

| alessia5158 a răspuns:

In doua zile.

| euombun explică (pentru alessia5158):

Da, da trebuie sa schimb si numerele, poate preferentiale, as vrea un itp... nu stiu, la rar mai trebuie sa merg?

| alessia5158 a răspuns:

Trebuie sa te duci si la RAR ( cam 100 lei cheltui acolo ).

| euombun explică (pentru alessia5158):

Pai si la RAR merg fara programare? Scuze, nu stiu, de aia intreb... ca timp, in cat timp, minim as scapa cu toate aceste drumuri pentru acte?

| alessia5158 a răspuns (pentru euombun):

Da da, cu programare ( peste 2 saptamani ) ----Eu spuneam ca umblatul cu hartoagele iti va lua 2 zile!( scuze ca n-am fost atenta la intrebare! ). Dar, sunt convinsa ca, cu toata birocratia de la noi, se va termina inainte de acele 30 de zile! Bafta!

| freacken a răspuns:

Cam 10:11 zile