| astrid_2414 a întrebat:

1. Care credeti ca este cel mai bun tratament pentru regenerarea parului?
2. Ce parere aveti despre Petroleum?
Doresc raspunsuri de la cei care au folosit.

Răspuns Câştigător
| glamqueen a răspuns:

Buna! Eu folosesc de 2 ani solutia Petroleum si sunt foarte multumita! Parul s a regenerat, nu mai cade in exces (este normal sa cada aprox 100 de fire /zi ) singurul secret este sa-l foloseste constant si pentru timp indelungat! Nu te astepta sa ai un par de reclama dupa o luna... eu il folosesc o data pe saptamana, seara ma dau la radacina, masez, pun o casca de dus, dorm cu solutia si ma spal dimineata (trebuie sa stai min 4 ore cu el in cap )! Pe langa Petroleum, eu mai folosesc Gerovital - ser hidratant termoprotector - doar atunci cand ma coafez la perie si Gerovital - ser pentru varfuri deteriorate - atunci cand folosesc ondulatorul. Ambele le aplic pe parul umed, dupa ce l-am spalat, inainte de coafare! Am folost si sampon, dar nu-l recomand, nu mi a placut! Daca te vopsesti iti recomand sa folosesti vopsea fara amoniac, acopera perfect firele albe (am testat pe mama happy ) Pentru regenerare, cel mai bine ar fi sa-ti tunzi varfurile despicate si sa incepi tratamentul asta! Cu rabdare si perseverenta o sa ai un par de invidiat!

1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

Bună
e foarte bun, eu îl folosesc când îmi cade părul, e foarte bun și pentru regenerare, dar are un inconvenient, îngrașă părul, dar acest inconvenient cred că merită pentru regenerarea părului.