| sweetys a întrebat:

Ce parere aveti desprea folosirea samponului pentru cai? Am auzit ca este bun pentru regenerarea parului. L-a mai folosit cineva?

3 răspunsuri:
| MistretulPufos a răspuns:

Am auzit de multi oameni care folosesc si ei sunt multumiti big grin

| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

E normal, doar pentru aia se numeste sampon

| Aneliesse a răspuns:

Dacă părul tau este degradat, nu îl poți regenera nici dacă că pui mir în șampon și citești acatiste prin rafturile cu produse pentru păr. Draga mea, ce e de tăiat, taie și lasă să crească regenerat și sănătos. Contează mai mult aspectul decât lungimea părului. După ce tunzi vârfurile, săptămânal faci o mască cu ulei de ricin, vitamina A și un gălbenuș de ou și îți cumperi un șampon bun. Mai bine investești intr-unul sigur și bun decât să încerci toate prostiile și să rămâi fără păr în cap. Dacă este pentru cai, ești curioasă să vezi cum ar fi pe părul tău? Mie mi-ar fi teamă să încerc indiferent cine mi-ar spune asta. La urma urmei șamponul e un detergent. Îți recomand cu drag un șampon profesional(40-120lei)Kerastase, Indola, Maroccanoil, Wella. Un șampon dermato-cosmetic(din farmacie, 30-100lei): Vichy Dercos, Ducray, Revalid, Alpecin, Klorane sau ceva din supermarket: L'oreal, Pantene, Head&Shoulder. Ia-ți și un balsam hidratant pe care să îl aplici doar pe vârfuri și fă-ți masca o dată pe săpt. Toate produsele pe care ți le-am spus le-am folosit, pe unele le folosesc în prezent și am fost mulțumită. Să mă ții la curent.☺️