| Ana_6509 a întrebat:

1. Ce spuma de par imi recomandati pentru parul cret? Vreau o spuma buna care sa imi defineasca, cat mai bine buclele si sa nu dea aspectul acela de sarma, sa nu fie imbacsittongue.

2 Fetele cu parul cret:Cum va intretineti parul?

6 răspunsuri:
| Irina a răspuns:

Cea mai buna e de la Loreal pentru par cret. iti face parul destul de cret si e lejer, nu e sarmos. E ceva mai scumpa fata de restul, in jur de 16 - pana in 20 de lei, dar se merita.

| KeepCalm a răspuns:

Extra strong mousse-Prezentare produs
Noua si imbunatatita formula de spuma care ofera un efect complet, cu o sustinere de durata si puternica, cu proprietati antistatice pentru parul fin. O spuma de calitate superioara ce creeaza o textura si volum extraordinar pentru parul fin si fixare de foarte lunga durata pentru toate tipurile de par, in special pentru parul cret.Se aplica pe parul umed dinspre radacini spre varfuri cu ajutorul unui pieptan si se usuca cu foehnul pentru textura si volum.

| Brotacelu a răspuns:

Buna Annna
si eu am parul` cret big grin
si imi dau cu Taft rosu... e foarte bun [parerea mea] si imi dau de ceva timp cu el
Bine inteles ca sunt si spume de par mai scumpe... poate o sa le incerc cand nu o sa mai fiu multumit de aceasta

distractie placuta

| Brotacelu a răspuns:

Si cu o spuma fabricata la chinezi, daca stii sa te dai nu iti sta parul sarmawinking

parul se umezeste usor inainte de a te da cu orice fel de spuma si s vezi ce frumos o sa iasawinking

| NoMore a răspuns:

Wellaflex Curly foloseste mama... Am si-o prietena stilista care mi-a zis ca-i foarte bun Wellaflex. Eu imi dadeam cu spuma de-asta cand aveam parul impletit in codite (cornrows)

| Ramm009 a răspuns:

Eu am folosit garnier bucle perfecte si este foarte buna, are si un pret accesibilwinking