| Crs a întrebat:

1. Cum pot scapa de pistrui?crying Am incercat mai multe creme, dar nu am avut un rezultat foarte vizibil, mi-au disparut asa foarte putini, sau asta e doar impreisa mea sad...
2. Ce produse sa folosesc, sau ce m-ar ajuta sa imi fac genele si sprancenele sa creasca mai dese? sad

Răspuns Câştigător
| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Scumpo am mai zis si mai zic
Pistruii am si eu de ei nu poti scapa numai cu creme sau mastii
Iti recomanda o crema de la Farmec pentru pete si pistruii este ieftina eu am luat-o cu 12 lei asa aceea crema ii decoloreaza si previne aparitia lor le face o culoare frumoasa dinh acel marou urat al lor
Sa o cumperi e super buna eu o folosesc
Pt cresterea genelor si a sprancenelor cumpara ulei de ricin de la farmacie si te dai pe ele

Sa cumperi cremawinking instructiunile de folosire le citesti de pe ea

Te pup papa

10 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Pt pistrui, mergi la dermatolog, ti-as recomanda sa te dai cu zer dar este ceva mai complicat, iar pentru cresterea genelor si sprancenelor, te dai zilnic cu o periutza de rimel imbibata cu ulei de ricin pe ele, il gasesti la farmacie, pentru mai multe informatii despre cosmetice si frumusete, intra pe blogul meu, gasesti adresa la profilul meu de pe TPU. xoxo

| ViVi a răspuns:

Nu prea poti, adica poti, intr-un fel, nestand la soare.sunt pur si simplu o parte din tine. dar nu te intrista! poate unii oameni vad in pistruii tai multa frumusete

Singura modalitate de combatere a lor, este terapia cu laser (lumină pulsativă/T. L. P
sau mai natural Poti estompa pistruii cu ajutorul mastilor de lapte, lamaie, caise si castraveti. Tamponeaza pistruii cu o lotiune de lapte si castravete, sau cu o masca formata din zeama de lamaie, drojdie de bere si tarate de grau, se aplica seara dupa demachiere se lasa sa actioneze 30 minute, apoi se clateste usor cu apa calduta.

| Ana a răspuns:

1.nu poti sa scapi d ele, sunt geneticewinking
2.nu stiu daca exista vreun produs care te-ar putea ajuta

| hugo a răspuns:

Persoanele pistruiate sunt foarte dragute...ar trebui sa vezi chestia asta ca pe un avantaj, nu ca pe un dezavantaj...cum spunea si vivi...nu poti scapa de ele... dar nu te intristahappymulti vad ceva foarte frumos in asta:X! bafta

| Inna_3043 a răspuns:

Picard,sa stii ca eu am ochii verzi, am pistrui si am gropite in obraji, pentru pistrui eu ma dau cu zeama de lamaie de 2 ori pe zi timp de 15 minute si in prima zi s'au decolorat cat de cat, acum am obs ca incep sa mai dispara in unele locuri

| elyssa20 a răspuns:

Se fac peelingurile cu alfa hidroxiacizi, peeling chimic, acid glycolic sau cu fenol.protejeaza-ti si u pielea cu ajutorul cremelor fotoprotectoare si nu uita ca fiecare expunere la soare sau la solar accentueaza pistruii.si apropo faptul ca esti o "pistruiata"poate avea un farmec si un atuu in plus pentru tine. daca chiar ti se pare ca iti umbreste frumusetea tin sa te informez ca sunt si celebritatii care au pistrui cum ar fi Nicole Kidman, Lindsay Lohan si sincer mie mi se pare 2 femei frumoase.kiss happy

| KiSS_4146 a răspuns:

Nu ai ce facewinking

| picard a răspuns:

Sunt de acord cu ceilalti care au spus, fetele pistruiate sunt foarte dragute si intr-adevar este un avantaj sa ai pistrui.De exemplu idealul meu suna cam asa: o bruneta cu ochii verzi, pistruiata si cu gropite in obraji :X, ce-ti poti dori mai mult de atat?hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Singurul tratament este o terapie cu laser (lumină pulsativă - T. L. P.) și asta după vârsta de 18 ani, în urma investigațiilor amănunțite.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu