| carelululu a întrebat:

Daca imi tai genele de la ochi deci nu sprancenele ci genele o sa creasca mai mari?

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Genele nu sunt degeaba la ochi, ii protejeaza de praf, sunt legate de reflexul de inchidere a ochilor cand ceva poate intra in ei. Ti le tai, iti pui ochii in pericol (pana cresc iar), si nu cred ca vei obtine un rezultat satisfacator cu o singura taiere, poate nici mai multe. Ar fi o chestie, poate, daca tai numai varfurile, sa zic asa de un mm, ca asa trebuie taiat parul pentru stimularea cresterii lui, da' cine iti sta cu lupa, sublerul si foarfecuta sa-ti taie la fiecare varful? laughing

| Zenithf a răspuns:

Mergi la un ceasornicar sau bijutier, astia cu lucrul lor migalos poate au rabdare sa-ti taie si genele. tongue

| Felys a răspuns:

Eu am avut odata un mic accident, mi-au ars genele si au crescut la fel, nu cred ca se vor modifica daca le tunzi

| UngUrU777 a răspuns:

Puneti gene false

| LauraEU a răspuns:

Nu, nici intr-un caz! Iti cresc mai dese dar nu mai lungi, eu cred ca nu ai ce sa faci ca sa iti creasca genele mai mari decat sa iti pui gene false.

| christishor a răspuns:

Salut din cate stiu eu parul daca este taiat des creste mai mare si se indeseste deci cum genele sunt la fel cred ca asta va fi efectul

| dinulia94 a răspuns:

Nuuuuuuuu cine ti-a zis asa prostie? o data ce le vei taia vor ramine asa, nu vor mai creste, cunosc o persoana care si le-a taiat acum doi ani in urma si nu-i mai cresc deloc.
Poti vedea aici un sfat cum sa-ti cresti genele natural : http://siteofstyle.blogspot.com/......ra-de.html
si uleiul de ricin la fel ajuta :)

| xXPandaXx a răspuns:

Uhm, sincer chiar nu stiu, de obicei nu prea sau vazut cazuri din astea. Da parul creste repede daca il tai, dar nu cred ca e la fel si cu sprancenele. Anyway daca vei incerca asta, baftalaughing