| Blue Eyes a întrebat:

Cum pot scapa de pistrui? stiti ceva creme ca sa le folosesc pentru ai acoperii cat de cat?

6 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Pistruii sunt considerati chiar sexy, mie chiar mi-ar placea sa am pistrui! mai ales pe obrajori si in mod cat de cat egal.Sunt 2 categorii de oameni cu pistrui:cei care ii au din nastere si cei care ii dobandesc(de la soare) nu stiu cum ii ai tu dar da-mi voie sa-ti spun ca nu exista un anumit tratament pentru a-i face sa dispara complet, insa, cu putin ajutor, ii poti face sa se mai "ascunda".
Verisoara mea primara are pistrui si bunica noastra ii spunea sa se spele cu zeama de ceapa fiarta sau zeama de lamaie duce la decolorarea lor. Pistrui nu dispar niciodata, se pot doar decolora.

Mai poti incerca Efelidal, o crema pe care o poti lua de la orice plafar. Nu e stralucita dar merge.
Nu trebuie sa fi obsedata sa scapi de ei, nu ai idee cat de dragute sunt unele fete cu pistrui.Este mai important sa ai un ten curat, fara cosuri, puncte negre sau de grasime. Si, am ajuns si eu la concluzia ca "Omul isi doreste ce n-are", ca fiecare fata isi doreste ceva ce ea nu are!

| BRoxana a răspuns:

Asa iti dau o idee cam stupida dar no sa stii ca tine, e ceaiu de patrunjel daca til pui pe fata in fiecare seara inainte sa te culci adica tot tamponezi intr-un an tii se duc definitiv, pentru asta iti ttrebe timp si muuuuuuuuuuuuuuuuuuulta rabdare si iti trebuie pe putin un an ca sa iti dispara oricate creme ai folosii, ideea e sa te tii de un tratament si sa il pui in aplicare pan se duc si acum vine vara foloseste crema de soare cu factor deprotectie in jur de 15-25 pentru ca vara se vad cel mai bine, la un moment dat daca te tii de astea in jur de un an si o sa iti treaca 70% daca nu incerci pe 1 an si ceva, daca chiar vrei dar daca tii se pare mult asteapta pana la aceea anumita varsta cand vor disparea de la sine, nu o sa incep acum sa-ti spun ca pistruii sunt considerati ff sexi si pnm as fii chiar impocrita, daca ai in jur de 11-16 ani te sfatuiesc sa incepi si intr-un an iti vor disparea. fundee fundee, nu cer fundeelaughing bafta bai

| Petronela a răspuns:

Exista o crema pentru pete si pistru de la farmec

| sallysirop a răspuns:

Operatii estetice sau fond de ten.

| Diiiiiia a răspuns:

Si eu am pistrui.Si uraaasc chestia asta...Credema ca si eu am cautat tot felul de creme pentru a scapa de ei, insa am vorbit o data cu un medic si mi-a spus ca efectul acestor creme dureaza foate putin, si in plus iti afecteaza fata. Pistruii dispar singuri, la o anumita varsta.Asa ca mai bine folosesti fondul de ten.Eu cu fond de ten ii acopar cand merg sau cand ies undeva.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta incerc si eu sa fac dar nu stiu cum