| chocolate_9879 a întrebat:

1. Fetelor voi la ce varsta a-ti inceput sa purtati tocuri?

2. Ce credeti ca ar merge la o rochita mulata dintr-un material un pic mai gros, culoarea albastru foarte inchis, scurta si mulata pe corp? Poate tocuri? Ideea e ca am 13 ani big grin

5 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Buna eu te sfatuiesc sa nu poti pentru ca nu sunt recomandate la varsta ta.Eu am purtat la 10 ani si la 11 pentru ca ma incapatanam, dar aveam tocuri de 2 cm. Dar am inceput sa port si aveam bataturi.Si de atuncin eu port numai tenisi si adidasi asa ca te sfatuiesc si pe tine acelasi lucru.
Cat despre incaltaminte poti opta pentru niste ghetute fara toc la fel cum a zis si @dalyna.Sa sti ca vei fi si comoda si eleganta. Dar nu trebuie neaparat cu talpa ortopedica. Sper ca te-am ajutatbig grin

| MissFashionPrincess a răspuns:

Eu de cand eram la gradinita aveam pantofiori cu 4-5 cm de toc. Acum port zilnic pantofi cu toc 8-10 cm.
Da, incearca niste cizmulite de preferat albe/negre/gri cu toc, dar nu cu toc subtire ci mai gros. Astfel vei fi si comoda big grin

| Adeline_7224 a răspuns:

E ok dalyna si la 13 ani, ce te miri! :)) fetele de la varsta asta incep sa cunoasca viata, pai depinde unde vrei sa mergi iubita daca e ceva de club ar trebui sa optezi pentru ceva colorat fiind albastrui foarte inchis[rochita] nu merg pantofi negri iti dai seama :))
depinde de ocazie, iti las un site de unde iti poti alege singurica pupici :* pot spune ca e cel mai bun, de aici imi cumpar si eu cat si prietenele mele - http://www.pantofisenzationali.ro/pantofi.html

| dalyna_2925 a răspuns:

La varsta ta tocuri? nu prea cred. daca este un material un pic mai gros banuiesc ca are si maneca lunga... niste ghetute ar fi perfecte cu talpa ortopedica.