| Сестрёнка a întrebat:

10 sfaturi eficientee prin care pot scapa de cosuri?`

9 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

Mergi la cosmetica, chiar daca esti baiat sa nu iti fie rusine, eu am mers si am scapat complet de cosuri, du-te ca merita

| NoNameGee a răspuns:

Eu in 10 minute am scapat de cosuri cu un gel (Isoprexin) care se gaseste la farmacie! Multe persoane pe care le cunosc au folosit! Recomand!

| Elvina a răspuns:

Nu exista. Scapi pentru o perioda si iti apar iar. Chiar si la 40 de ani exista sansa de ati mai aparea unul.

| doctoressa a răspuns:

Vezi aici cum poti scapa de "cosuri" http://www.i-medic.ro/blog/pentru-adolescenti-acneea-de- ce-ne-apar-cosuri

| thaisfersoza a răspuns:

In primul si in primul rand trebuie sa iti menti fata curata adica sa te speli si dimineata si seaara (asa cum pantofii tai sunt cu praf dupa o zi cu care ai umblat peste tot si ii cureti ca sa fie frumosi asa trebuie sa faci si cu fata sa nu fie c u praf )
Nu pui mana pe fata!
Evita cat se poate de mult sa folositi sapunul pentru a curata fata, pentru ca o usuca
bun eu iti dau niste sfaturi sa nu te coste bani si eventual daca vrei si iti permiti te duci la un dermatolog creme sau demachiante nu prea cred in ele eventual poti sa incerci ce scrie aici pentru ca multi recomanda acest sfat http://stil.acasa.ro/......-9113.html
sau cu crema de galbeneele

| Romania_TianDe_1987 a răspuns:

Salut "surioara". foloseste seria anti-acnee de la tiande (o companie rusesca). are efect garantat. epe baza de plante. nu o sa-ti para rau.
http://tianderomania.ucoz.com/index/produsele_noastre/0-5

| raulbossu69 a răspuns:

Propolis din miere de albine, date dimineata si seara si stai cu el 15-20 min dupa care te speli.Asta am folosit si eu timp de 2 luni si am scapat in totalitate de cosuri, ascultama functioneaza.

| YssaSweet1807 a răspuns:

Poti merge la dermatolog, dupa ce transpiri sa nu stai in praf, dupa ce te speli pe fata ia un prosop de aspru si freaca bine locurile cu cosuri, foloseste crema de galbenele sau speciala impotriva cosurilor... Fundita?