| Elena898989 a întrebat:

A folosit cineva BB cream de la Garnier? E bună or dau banii degeaba? Mă interesează mai mult puterea de acoperire.

Răspuns Câştigător
| tp a răspuns:

Sunt diferite nuante vreo 3 sau 5, eu am tenul deschis( nu foarte deschis) si cred ca mi s-ar potrivi nr 21, la ten mediu cred ca este nr 23. Daca vrei sa vezi un review intra pe site- ul acesta http://www.andazelenca.com/......ream.html,

5 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Datorita faptului ca e o bb cream nu acopera prea mult. Sincer o am si eu, nu mi se pare ca e un bb cream, adica daca vrei sa acoper iti spun sa nu o iei, are o putere de acoperire mica, si spf e foarte mic( 15), daca ai tenul gras e posibil sa iti incarce tenul deoarece are o consistenta uleioasa. Nu mi se pare ca e un bb cream o poti folosii ca un tinted moisturizer dar nu e bb cream. Un bb cream ar trebui sa vindece pielea dar acesta de la garnier nu o face decat intr'o masura foarte mica.
Sincer daca vrei un bb cream cauta o firma asiatica, acele sunt cele mai bune bb creamuri, deci per toatal eu zic ca nu are rost sa o cumperi deoarece o sa te dezamageasca si nu aceopera aproape deloc, il folosesc eu care nu am probleme cu tenul si l'am luat deoare nu imi acopera pistruii si cand imi apare vreun cos trebuie folosit corector.

| Xeniaa a răspuns:

E super buna..eu de cat a aparut in Rom. numai de aia folosesc..acopera destul de bine si nu da un aspect de masca pe fata k fondul de ten incearc-o si nu o sa-ti para rau pup

| KellyGreen a răspuns (pentru Xeniaa):

Exista multe fonduri de ten care nu dau aspect de masca insa trebuie sa scoti ceva mai multi bani din buzunar ca sa iti iei unul.

| tp a răspuns:

Daca vrei bb cream bune comanda de pe ebay sunt cele de la missha sau 79 ceva de genu sunt foarte bune si au factor de protectie foarte mare te protejeaza de soare si costa cam pe la 8 $, deci aprox la fel ca si garnier. Eu am cumparat garnier si sincer nu imi place mie mi se pare ca imi incarca tenul si ca se vede. Putere de acoperire daca ai roseata nu o sa prea o acopere, cosurile in niciun caz, poate daca o sa dai si cu ceva pudra.
Ca si fonduri de ten daca vrei acoperire medie spre mare si vrei sa nu aiba efect de masca:
Pt efect iluminator Revlon Photoready
Pt efect mat Revlon Colorstay, Pudra minerala Accord Parfait( au si acoperire foarte buna)
Pt efect natural L'oreal Accord Parfait, Rimmel London- Wake me up, Bourjois( este fratele mai mic al lui Chanel, deci calitate).
Preturile la acestea sunt intre 45 lei daca le gasesti la reduceri cam pana la 70 lei. Le gasesti in toate supermarketurile la standurile cu machiaje.
Sper ca te-am ajutat!

| Elena898989 explică (pentru tp):

De Missha am auzit şi eu, însă sunt diferite nuanţe sau se adaptează oricărui tip de ten după ce aplici? M-am uitat pe ebay, şi văd că transportul e gratuit, ceea ce e fff bine happy

| tp a răspuns (pentru Elena898989):

Sunt diferite nuante vreo 3 sau 5, eu am tenul deschis( nu foarte deschis) si cred ca mi s-ar potrivi nr 21, la ten mediu cred ca este nr 23. Daca vrei sa vezi un review intra pe site- ul acesta http://www.andazelenca.com/......ream.html,