Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

A folosit cineva ulei de ricin si a dat rezultate, in sensul ca au crescut genele lungi? Daca nu, ce imi recomandati pentru a spori cresterea genelor?

Răspuns Câştigător
| Daehyun a răspuns:

Eu m-am dat cu ulei de ricin pe gene si sprancene si pot sa zic ca sunt rezulatate. Dupa vreo 3 saptamani vei vedea diferenta. Iti recomand sa te dai seara inainte de culcare masand putin pleoapa caci iti va afecta vederea daca te dai in timpul zilei. Bafta! big grin

| anonim_4396 explică (pentru Daehyun):

Sper sa functioneze si la mine. Am mai incercat eu sa-mi dau, dar nu am avut rabdare 3 saptamani sau chiar mai mult. O sa-mi dau cu grija, inainte de culcare, pentru ca stiu ca ustura. Multumesc de raspuns

15 răspunsuri:
| lindemona a răspuns:

Buna,

Eu folosesc mereu ulei de ricin cand am probleme cu parul, gene sau sprancene. Pentru o actiune mai buna, poti adauga in ulei de ricin 2-3 picaturi de vitamina A uleioasa.
Pentru aplicare, poti folosi un flacon de la un rimel folosit (trebuie curatat si dezinfectat) si il aplici ca pe un rimel normal, sau poti folosi un betisor de urechi. Ai grija sa nu iti incarci genele pentru ca surplusul de ulei se va scurge in ochi si este deranjant.

| J0B0MAT a răspuns:

Nu cred ca ajuta cu ceva.Genele cum le ai asa raman.Iti poti da cu rimel daca le vrei mai mari.

| anonim_4396 explică (pentru J0B0MAT):

Imi dau deja, dar am auzit persoane care si-au dat si cica s-au vazut rezultate considerabile

| J0B0MAT a răspuns (pentru anonim_4396):

Da-ti daca asa consideri, nu pierzi nimic, poate doar niste timp.

| kiri11 a răspuns:

Un produs despre care am citit doar, dar pare interesant Make Lash. Mi-l vou cumpara saptamana viitoare si iti voi scrie ce si cum. Oricum produsul pare ok si are opinii pozitive.

| anonim_4396 explică (pentru kiri11):

Astept sa imi povestesti despre el big grin

| Holy2010 a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa-ti dai pe gene cu ulei de ricin. Nu e facut sa ajunga in ochi. Pe sprancene merge dar nu pe gene. Cu un rimel bun ai rezolvat problema.

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Dai cu bigul le razi de tot iar apoi vor creste mari si dese asa fac unele actrite, e nasol prima data dar unele zic ca merita

| anonim_4396 explică (pentru Năstasă_Iulian_1993):

Fix asa voi face, multumesc! Mi-ai fost de ajutor

| KnDYonutzz a răspuns:

Cred ca da dar femeia nu se bazeaza pe exterior si ce e in interior un baiat o sa te accepte asa cum esti

| pufy14 a răspuns:

Buna :* eu sunt fana uleiului de ricin il folosesc in aproape orice si e chiar bun, chiar da rezultate, ajuta la cresterea unghiilor si intretinerea or, la cresterea genelor, sprancenelor sau a podoabei capilare, ajuta la constipatie, si la multe alte chestii :*

| floryian a răspuns:

Nevasta mea a folosit uleiul de ricin pentru sprancene timp de cateva saptamani ca sprancenele ei nu aveau o forma si parul era cam rar.Rezultatul! Da a dat rezultate ..chiar ne miram aman2 happy

| NICEgirl123 a răspuns:

Eu cred ca tu esti indeajuns de frumoasa.Ai incredere in tine.

| anonim_4396 explică (pentru NICEgirl123):

Nu e vorba de asta. Am gene destul de lungi si dese, dar le vreau mai lungi asta ca sa incetez sa mai folosesc rimel asa des