| anonim_4396 a întrebat:

A folosit cineve duac gel? Daca da, trebuie folosita o crema hidratanta chiar dupa aplicare? happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te dai cu nimic dupa Duac Gel. Cel mai bine se aplica seara, dupa ce te-ai spalat pe față, pe timpul noptii el actioneaza, iar dimineata cureti tenul cum vrei tu (mie asa mi s-a spus la dermatolog si asa am procedat)

1 răspuns:
| AT211 a răspuns:

Bună! Da, eu l-am folosit o perioadă pentru acnee și la mine s-au văzut rezultate și roșeața aceea s-a diminuat.
Eu aplicam gelul seara, înainte de culcare, dar îmi curățam tenul în prealabil, uneori și cu dischete demachiante. Să nu aplici foarte mult, el se întinde ușor și nu lasă senzația de ten gras, intră rapid în piele. Bine, depinde de tenul fiecăruia?