| Lexiq a întrebat:

Dupa pe aplic duac pe fata dupa cateva minute trebuie sa aplic o crema hidratanta? Sau aplic crema hidratanta inainte sa pun duacul?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

După, la vreo oră-2 distanța ca să apuce să intre bine în piele

| zurick a răspuns:

Crema hidratantă se aplică după curățarea tenului și aplicarea tratamentelor. ( am citit și prospectul, oricum ar mai trebuie să îl citești și tu ) si NEAPĂRAT folosește după Spf.

| Lexiq explică (pentru zurick):

Dupa ce aplic duacul si crema hidratanta aplic spf ul a doua zi cand il combin cu crema hidrantanta? Sau il aplic seara dupa ce am pus duacul si frema hidratanta?

| zurick a răspuns (pentru Lexiq):

A doua zi după ce intră in piele crema hidratantă și vezi să reaplici spf ul pe parcurcul zilei.
Crema hidratantă să fie fără parfum, alcool sau alte prostii și specială pentru tipul tău de ten.

| Adry05 a răspuns (pentru zurick):

Duac se aplică seara, deci ce rost are spf?
spf nu se aplică peste cremă hidratantă, e prea mult pentru ten și lucește prea rău după.
spf are deja o textură care se descurcă bine mersi și fără cremă sub.
crema hidratantă se aplică seara după tratamente

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca aplici mai multe straturi de produse este bine sa tii cont de etapa in care se foloseste, textura fiecaruia dar si de ce anume vrei tu sa obtii. Primele straturi de produse o sa aiba un impact mai mare fata de celelalte fiind aplicate direct sau mai aproape de epiderma.

Poti sa aplici prima data crema hidratanta atata timp cat este lejera, sa astepti 5 minute si apoi sa aplici duac dar asta in cazul in care ai tenul sensibil sau vrei sa incepi introducerea produsului treptat, facand asta reduci potentialul iritativ al produsului si iti obisnuiesti pielea cu produsul. Eu prefer sa aplic ingredientele active, sa astept 15-30 minute ca sa aiba timp produsul sa se absoarba si apoi aplic o crema hidratanta.