| anonim_4396 a întrebat:

A incercat cineva colon help? risc sa aiba cumva reactii adverse dupa ce termin ' tratamentul '?

Răspuns Câştigător
| sergiu2525 a răspuns:

Nu numai ca chestia aia e super scumpa, dar e si scarboasa, abia puteam cu un paharel de iaurt cu fructe.eram constipat cronic,si in disperare am cumparat.n-a avut nici un efect,scaunele la fel de tari si de rare(acum depinde fiecare cu corpul lui si cu reactiile lui).in timp am invatat oricum cum sa scap de problema:in primul rand calm,relaxare,ma gandesc ca stiu cand va fi timpul sa ies,si va fi bine,joaca ceva fain,uitate la un film. apoi am observat ca daca mananc foarte diversificat ma duc instant, de genu:azi mananci un pepene, are pepene nu ai mancat de 1 an,a doua zi,mananci chiar si un cartof prajit cu ou,stiind ca n-ai mai mancat de mult(supa zilnica oricum).am facut si analize de scaun,iar un buun doctor,prieten, mi-a zis ca n-am nimic, ca totul vine din creier. sper ca ti-am fost de ajutor.