| shlerlyn4 a întrebat:

A incercat cineva dieta disociata cu orez fructe si legume? daca da a funcionat? catev kg?

MultumesChappy

4 răspunsuri:
| HappyCandy a răspuns:

Mai multe istorii poti gasi pe net in care femeile de la aceasta dieta au diabet (tip 2) puppy dog eyes
dar poti incerca dieta ballerina
- Ora 8:00 – 1 cafea.
- Ora 10:00 – 2 oua fierte
- Ora 12:00 – 1 pahar suc de rosii
- Ora 14:00 – 100 g sunca sau 1 felie paine prajita
- Ora 16:00 – 1 mar
- Ora 18:00 – 100 g branza slaba
Se slabeste 1 kg/zi.
si aropo niste sfaturi
Nu minca prajeli grasimi dulciuri
Fa sport o ora pe zi
Ai grija la kilocaloriile alimentelor tale
Mult noroc

| allepurple a răspuns:

Nu incerca o astfel de dieta! Nu este deloc sanatoasa. NU mai incerca nici un feld e dieta din asta extrema. Neaparat trebuie sa contina proteine (carne de pasare, mai bine decat porc ca nu ingrasa), calciu( lactate, iaurturi fara grasimi, lapte cu continut scazut de grasimi) si altele. Trebuie sa ai o dieta echilibrata combinata cu sport. Daca vrei sa dai jos burta fa abdomene, pune-te pe spate si ridicati picioarele 30 de grade de la sol de mai multe ori, stai in pozitia flotarilor pe jos, fara sa te lasi, vei simti efectele. iar exercitiile sunt usoare.

| MindExplode a răspuns:

Nu incerca, daca vrei fructe legume carne si inca ceva da nu recomand numai orez zi de zi.De la orez nu slabesti deeloc.Mai bine mananca fructe legume si sport.happy

| pinkcandy7 a răspuns:

Eu am incercat o dieta disociata in care 3 zile mancam doar carne(nu prajita), trei zile lactate(mai slabe) si trei zile legume si fructe(salate, etc) si am slabit in 3 saptamani 5 kg si am fost multumita:X este important sa bei multa apa